Stegna

Krynica Morska noclegi, Gdańsk
noclegi blisko morza krynica morska

Stegna

Krynica Morska noclegi, Stegna nad samym morzem.

Muzeum bursztynu w Stegnie

W Stegnie prezentowane są najciekawsze eksponaty brył bursztynu i inkluzji. Pochodzą one przede wszystkim z prywatnych zbiorów właściciela Muzeum Wojciecha Głodzika.
Wojciech Głodzik tworzy kolekcję już piętnaście lat, czyli od czasu, kiedy zaczął zajmować się obróbką bursztynu w swojej pracowni. Zgromadzone przez siebie eksponaty postanowił udostępnić szerszej publiczności i umieścił je w nowo wybudowanym obiekcie – rekonstrukcji żuławskiego domu podcieniowego w Stegnie. Miejsce ekspozycji jest nieprzypadkowe, bowiem, oprócz bursztynu, pasją właściciela Muzeum jest właśnie architektura żuławskich domów podcieniowych.
W sali Muzeum Bursztynu zwiedzający mogą:

  •     obejrzeć kolekcję unikatowych brył bursztynu bałtyckiego oraz uwięzionych w nich owadów i roślin,
  •     zobaczyć drzewo ociekające bursztynem,
  •     odkryć historię zaginionej Bursztynowej Komnaty,
  •     zapoznać się z początkami bursztynnictwa,
  •     nauczyć się odróżniać bursztyn od falsyfikatów.

Przeczytaj więcej: bursztynowakomnata.com

Krynica Morska pensjonaty blisko morza. Noclegi w komfortowych pensjonatach z klimatyzacją. Zapraszamy również do hotelu nad samym morzem czynnego cały rok.

Noclegi Krynica Morska

Willa Joker poleca pokoje dwuosobowe, pokoje czteroosobowe i apartamenty studio z klimatyzacją. Pensjonat zlokalizowany w samym centrum Krynicy w bocznej uliczce, pensjonat posiada parking. Przede wszystkim z pensjonatu wszędzie blisko, od 2021 r wzdłóż Zalewu Wiślanego wybudowano  nową ścieżkę rowerową i promenadę spacerową dłógości 4 km. Promenada biegnie po nowym wale przeciwpowodziowym wzdłóż Zalewy Wiślanego, szerokość to 3 m, nawierzchnia to asfalt. Przede wszystkim spacerując promenadą wzdłóż zalewu mamy przepiękny widok na zalew i jego zatoczki. Z okien pensjonatu rozciąga się widok na Zalew Wiślany i na port jachtowy z którego odpływają statki spacerowe do Fromborka.  W odległości ok. 100 m. nad samym zalewem  jest wesołe miasteczko gdzie nie tylko dzieci znajdą rozrywkę dla siebie. W odległości ok. jednego kilometra nad samym zalewem są miejskie tereny sportowe.

 

miejskie tereny sportowe krynica morska

miejskie tereny sportowe

centrum sportowo rekrecyjne

krynica morska noclegi

Krynica Morska to przede wszystkim noclegi nad samum morzem, hotel w Krynicy Morskiej przy samej plaży.

Z pewnością White Resort zbudowano przy samej plaży w Krynicy Morskiej, pokoje z widokiem na las i morze.

Kąty Rybackie i Stegna tu też z pewnością są noclegi nad morzem.