krynica morska noclegi nad morzem

Muzeum Zalewu Wiślanego

Znajduje się samym centrum wsi Kąty Rybackie, w porcie rybackim nad Zalewem Wiślanym. Prezentowana jest tam głównie historia szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym.

Wśród najciekawszych eksponatów pochodzących z tamtych terenów jest oryginalny warsztat szkutniczy z miejscowości Łaszka k. Sztutowa. Także okazały bo aż 10 metrowy barkas – jednostka o napędzie żaglowym wykorzystywana do połowów jeszcze w latach 60 – tych ubiegłego wieku.

Z pewnością bardzo okazale prezentuje się kompletny zespół narzędzi szkutniczych z przełomu XIX i XX wieku. W tym kilkanaście strugów służących do obróbki drewna. W muzeum można zobaczyć tradycyjne łodzie rybackie z okolic Zalewu Wiślanego. Na przykład  żakówki, a także ślizg lodowy – Ludowy 8 zwany także od nazwiska konstruktora „Weilandem”. Kolekcja muzealna uzupełniona jest przez wystawę planszową: „Historia latarnictwa”.

Źródło: cmm.pl

Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej

Został on utworzony w 1957 roku na powierzchni 10,8 ha. Jest to rezerwat ornitologiczny powołany w celu ochrony miejsc lęgowych kormorana czarnego i czapli siwej. W rezerwacie rosną sosny w wieku 100-120 lat. Rezerwat wywiera ogromne wrażenie na każdym odwiedzającym, warto więc wybrać się i obejrzeć samemu. Rezerwat w Kątach Rybackich jest jednym z największych w Europie – liczy ok. 700 gniazd usytuowanych na szczytach 100 letnich sosen.

Ochrona kormorana czarnego wpłynęła na szybki wzrost jego populacji.

Źródło: krynicamorska.pl

Noclegi Krynica Morska

Krynica Morska nocleg blisko morza tanio w centrum Krynicy. Z Kątów Rybackich zapraszamy do Krynicy Morskiej na tanie noclegi blisko morza.

krynica morska noclegi nad morzem

Hotele Krynica Morska przy plaży , White Resort zbudowano przy samej plaży na skraju starego 150 letniego lasu sosnowego. Przede wszystkim hotel położony jest najbliżej morza w Krynicy. Zadzwoń i zarezerwój już dziś. W nas wypożyczysz rower i pojeździsz rowerem po lesie. Pochodzisz po plaży i dobrze się opalisz. Nad morzem wypożyczysz skuter wodny albo leżaki. Przede wszystkim przyjedz .  Na pewno wrócisz do nas ponownie. Chcesz pokój z balkonem ? Pragniesz widzieć morze z okna pokoju? Chciałbyś pokój nad samym morzem ? Z pewnością hotel leży najbliżej morza w Krynicy Morskiej. Proponuję przede wszystkim pokój z widokiem na las i morze. Najpewniej dobrze wypoczniesz i nabierzesz sił na następny rok. Znalazłeś z pewnością najlepszą lokalizację nad samym morzem.

Proponuję pokój z balkonem z widokiem na morze. Jest to z pewnością najlepszy wybór. Wież i zarezerwój już dziś. Najpewniej polecisz nas innym swoim znajomym. Na pewno i oni będą zadowoleni. Jest to z pewnością najlepsza lokalizacja na wakacje nad morzem. Najpewniej najlepsza lokalizacja w całej Krynicy. Życzysz sobie jakieś większe pokoje ? Chciałbyś morze dwupokojowy apartament studio? Jest też