Gdańsk

Krynica Morska noclegi, Gdańsk
noclegi blisko morza krynica morska

Gdańsk

Gdańsk, Krynica Morska noclegi.

Początki miasta sięgają X wieku. W źródłach pisanych nazwa Gdańsk pojawiła się w 999 roku w „Vita Sancti Adalberti”- „żywot św. Wojciecha” jako urbs Gyddanyzc. W 997 roku biskup Wojciech przybył do miasta wraz z wojownikami Chrobrego i ochrzcił mieszkańców. Przede wszystkim w tamtym czasie Gdańsk był własnością książąt kaszubskich. W ciągu kolejnych wieków Gdańsk bardzo szybko się rozwijał. Rozrastał się port o którym juz wiele pisano od roku 1148. W pierwszej połowie XIII wieku w Gdańsku osiedlono dominikanów, sprowadzonych przez księcia Świętopełka Wielkiego. W 1263 roku Gdańsk otrzymał prawa miejskie, co spowodowało jeszcze szybszy rozwój portu, handlu i rybołówstwa. Przez następne wieki miasto się rozwijało.

W XVI i XVII wieku Gdańsk był największym ośrodkiem produkcyjnym w ówczesnej Polsce. Produkowano broń, meble, rozwinął się też przemysł włókienniczy. 1793 rok – miasto włączono do Prus. do upadku przyczyniły się również wojska napoleońskie. 1807–1815 – Gdańsk był Wolnym Miastem, a po Kongresie Wiedeńskim ponownie wrócił do Prus. XIX wiek przyniósł rozbudowę portu i całego miasta. Zniesiono cła i wybudowano linię kolejową do Warszawy i Berlina, co pomogło w rozwoju handlu.

1939 roku – to jedna z najgorszych dat w historii Polski. Gdańsk stał się pierwszą ofiarą ataku Hitlera. Nad ranem Niemcy zaatakowali Westerplatte. Zdobyli całe miasto i włączyli je do III Rzeszy. Przez 6 lat wojny wymordowano przedstawicieli inteligencji, działaczy polskich organizacji, śmierć poniosły dziesiątki tysięcy mieszkańców. Miasto zostało straszliwie zniszczone a Starówka legła w gruzach blisko w 80%. Na szczęście miasto zostało szybko odbudowane i możemy dzisiaj cieszyć się wspaniałością Starówki. Gdańskie Stare Miasto jest jednym z najpiękniejszych w Europie i na świecie. Walka o polskość, o zachowanie tożsamości nadała temu miastu wyjątkowy charakter. Gdańsk po prostu trzeba zobaczyć!!!

Przeczytaj więcej: http://www.gdansk.pl

Jarmark św. Dominika

Z pewnością największa, najstarsza i najsłynniejsza impreza kulturalno-handlowa w Polsce, co roku przyciąga do Gdańska setki tysięcy turystów. To też rozpoczynający się zawsze pod koniec lipca i trwający do połowy sierpnia Jarmark Dominikański to największa popularna atrakcja lata Trójmiasta. Według podawanych przez organizatorów liczb, każdego roku przez Główne i Stare Miasto w Gdańsku, które są głównymi arenami jarmarku, przewija się ok. 5 mln zwiedzających. Mają oni do wyboru kilkaset stoisk handlowych, rozlokowanych przede wszystkim na ul. Szerokiej i Grobla, oferujących zarówno wyroby codziennego użytku, jak i sztuką ludową, rękodzieło oraz słynną na cały świat gdańską biżuterię z bursztynu.

Noclegi Krynica Morska  blisko morza w Willi Joker

Noclegi w Krynicy Morskiej zapewnią Ci, więcej spokoju oraz mniejszy natłok ludzi niż w Gdańsku. Dodatkowo jeżeli chcesz, spędzić dzień na opalaniu Hotele Krynica Morska blisko morza świetnie się do tego sprawdzą, kolejnym atutem może być cena, tanie noclegi blisko morza w Willi Joker są świetną alternatywą na rodzinny wyjazd nad morze. Krynica Morska jest świetnie połączona z Gdańskiem i w każdej chwili można wsiąść w samochód i zobaczyć rzeczy, która mogą być dla Państwa interesujące.

Zobacz galerię Gdańsk noclegi.

Krynica Morska hotele nad morzem.

Frombork atrakcja turystyczna.