Najbliższe okolice

Najbliższe okolice

Najbliższe okolice, Krynica Morska noclegi nad morzem.

Przyjeżdżając do Krynicy Morskiej z pewnością warto jest odwiedzić lokalne atrakcje, do których zaliczyć można:

Rezerwat „Mewia Łacha – Utworzony w 1991 w Mikoszewie (gmina Stegna) na powierzchni 131,5 ha, w celu ochrony kolonii lęgowych rybitwy zwyczajnej, białoczelnej, czubatej i popielatej. Występują tu także: czapla siwa, bocian czarny, żuraw, mewy, kolonie ptaków siewkowych i blaszkodziobych.  Oraz te które można tu spotkać w okresie ich wiosennych i jesiennych przelotów.

Granica Państwa – 12 km od centrum Krynicy znajduję się mała miejscowość – Piaski (administracyjnie należy do Krynicy Morskiej). Ok. 3 km. za tą miejscowością znajduje granica NATO, oraz Unii Europejskiej. Granica jest pilnie strzeżona, nie ma możliwości przekroczenia. Zachęcamy do spacerów do granicy ponieważ zarówno droga przez las jak i spacer plażą dostarczają niesamowitych wrażeń estetycznych. Mogą państwo przekonać się o destrukcyjnym działaniu morza, wstąpić na wspaniały punkt widokowy.Z punktu rozpościera się piękny widok na zalew wiślany oraz katedrę we Fromborku, znaleźć poziomki, jeżyny, maliny oraz grzyby.

„Skarpa” – ok. 9 km za Krynicą Morską w stronę Piasków (2 km przed Piaskami) po stronie Zalewu Wiślanego znajduje się przepiękny punkt widokowy na zalew oraz Wysoczyznę Elbląską. Miejsce to mieszkańcy Piasków zwyczajowo nazywają „Skarpą”.
Miejsce to jest niezwykłe, ponieważ można tu zaobserwować niszczycielskie siły Zalewu Wiślanego. Skarpa z roku na rok jest podmywana, obsuwa się zabierając kawałek lądu. Warto jest odwiedzić to miejsce, zwłaszcza, że można tu spotkać różne gatunki ptaków, zwłaszcza kormorany oraz żurawie.

Wielbłądzi Garb – najwyższe wzniesienie na mierzei wiślanej (48,5 m.n.p.m), z którego rozpościera się piękny widok na morze, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską).

Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej – Położony jest ok. 0,8 km na południe od drogi Przebrno-Krynica Morska. Utworzony został w 1962 roku w Przebrnie na powierzchni 7 ha w celu ochrony naturalnego drzewostanu 150-letniego buka. Prócz buków w rezerwacie występuje sosna, świerk, garb, olcha czarna, a z drzew sztucznie wprowadzonych sosna wejmutka i modrzew europejski. W poszyciu leśnym spotkać można jarzębinę, kruszynę, brzozę brodawkowatą i omszoną.

Źródło: krynicamorska.pl

krynica morska noclegi

krynica morska hotel

Zapraszamy do Krynicy Morskiej na noclegi blisko morza i czystej plaży. Noclegi Krynica Morska Willa Joker tanie noclegi w centrum.

Zobacz galerię .

Sztutowo

Zapraszamy do Krynicy Morskiej na noclegi blisko morza.

nocleg krynica morska