Miejsca dla alergików

Krynica Morska hotele
Krynica Morska hotele nad morzem

Miejsca dla alergików

Krynica Morska miejsca dla alergików.

Miejsca na wypoczynek dla alergików nad morzem w Krynicy Morskiej. Przede wszystkim Krynica Morska położona jest na Mierzei Wiślanej na wąskim pasku lądu ( od 800 m do 2000 m szerokości). Przede wszystkim z obu stron oblana wodami Zalewu Wiślanego i Zatoki Gdańskiej, w Krynicy niemal nie występuje pylenie drzew. Większość drzew to drzewa iglaste a ewentualne pyłki toną w  wodach. Willa Joker zaprasza na wczasy dla alergików nad morzem do Krynicy Morskiej do klimatyzowanego pensjonatu w centrum. Chcesz zarezerwować pokój nad morzem ? Chciałbyś pokój z widokiem na Zalew Wiślany ? Chciałbyś mieć wszędzie blisko? Na pewno chciałbyś pokój z klimatyzacją. Z pewnością z willi Joker wszędzie jest blisko, do plaży zaledwie 600 m.

Miejsca dla alergików

Noclegi Krynica Morska

Noclegi w Krynicy Morskiej przy samej plaży to z pewnością najlepszy wybór na spędzenie wakacji nad samym morzem. Przede wszystkim polecam noclegi z całodziennym wyżywieniem w hotelach nad samym morzem. Hotele nad samym morzem to przede wszystkim nowe hotele i apartamenty zbudowane w ostatnich latach. Hotele stoją na skraju lasy sosnowego wchodzącego w skład Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.

  Z pewnością głównym elementem przyrody Parku są lasy, które stanowią około 80% jego powierzchni i są efektem działalności człowieka. Podstawowym gatunkiem lasotwórczym jest sosna zwyczajna (w tym 90% drzewostanów o przeciętnym wieku 75 lat). Z badań palinologicznych wiadomo, że już ok. 5000 lat temu obszar ten porastały lasy liściaste (grądy) i mieszane z przewagą dębu, a na zachód od Sztutowa liczniej występowały lasy iglaste. Taki skład lasów utrzymał się na ogół do końca XVII w. W XVIII w. Mierzeję odlesiono, co uruchomiło piaski wydmowe i spowodowało konieczność wprowadzenia drzewostanów ochronnych. Aktualnie następuje przebudowa niezgodnych z siedliskiem drzewostanów sosnowych w kierunku lasów mieszanych.

    Mierzeja Wiślana jest z pewnością ważnym punktem na trasie europejskich wędrówek ptaków oraz unikalną ostoją lęgową wielu ptaków wodno-błotnych (szuwary nadzalewowe, ujście Wisły). Jest to też jedno z niewielu miejsc na polskim wybrzeżu, gdzie można obserwować akumulację piasku morskiego.

Jeden komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.