Frombork

Krynica Morska noclegi

Atrakcje Krynica Morska i okolice – Frombork

Krynica Morska noclegi blisko morza

Niewielkie miasteczko usytuowane po przeciwnej stronie Zalewu Wiślanego, oddalone od Krynicy Morskiej w linii prostej o 7,5 km. Od końca XIII wieku był siedzibą kapituły warmińskiej.

Znajduje się tu piękna katedra z muzeum Mikołaja Kopernika, planetarium, dzwonnica z której rozpościera się wspaniały widok na Zalew Wiślany. W sezonie co niedzielę w Katedrze Fromborskiej odbywa się koncert organowy.

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

Pierwsza izba pamiątkowa we Fromborku, poświęcona Mikołajowi Kopernikowi, została założona w 1912 roku, w budynku na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku zwanym wieżą Kopernika, przez historyka warmińskiego, kanonika Eugena Brachvogla. W kilka lat później ukazał się drukiem pierwszy przewodnik po wystawie.

Od samego początku istnienia instytucji dążono do tego aby to miejsce było świątynią nauki i sztuki, założoną i rozwijaną w hołdzie dla wielkości największego uczonego nowożytnej Europy – twórcy obecnego obrazu świata. Jedną z zupełnie wyjątkowych w polskim muzealnictwie specjalnością fromborskiej placówki jest praca naukowo-oświatowa w dziedzinie astronomii. Służy temu planetarium działające od 1973 r. w przyziemiu dawnej dzwonnicy katedralnej. Na kopule sztucznego nieba o średnicy 8 m, przy pomocy aparatury ZKP-2 firmy Zeiss, wyświetlane są obrazy ciał niebieskich widocznych z dowolnej szerokości geograficznej, pory dnia i roku. W ciągu ponad 30 lat pracy muzealnego planetarium odbyło się ok. 36.000 seansów, średnio ponad 1000 seansów rocznie, które obejrzało prawie 1.800.000 osób, średnio ok. 40.000 osób w ciągu roku.

Źródło:Frombork.art.pl

Krynica Morska noclegi blisko morza w klimatyzowanych pokojach Willi Joker

Willa Joker to przede wszystkim klimatyzowane pokoje w centrum Krynicy Morskiej. Pensjonat mieści się w samym centrum Krynicy. Przede wszystkim ta lokalizacja to wszędzie blisko, do centrum 100 m, do portu jachtowego 200 m. a do plaży nad morzem 600 m. Wzdłuż Zalewu Wiślanego zbudowano nową promenadę spacerową i ścieżkę rowerową dłógości ok 4 km. Przede wszystkim z promenady rozpościera się przepiękny widok na Zalew Wiślany i na jego zatoczki.

Zapraszamy również do hotelu nad samym morzem czynnego cały rok.

Elbląg