Elbląg

Krynica Morska nocleg nad morzem

Krynica Morska nocleg nad morzem

Atrakcje Krynica Morska i okolice — Elbląg

noclegi krynica morska

Atrakcje w Elblągu

Przede wszystkim początki Elbląga datują się na rok 1237, kiedy nad brzegiem rzeki Elbląg Krzyżacy zbudowali zamek, wokół którego wkrótce rozrosła się osada. Dlatego też w 1246 r. Elbląg otrzymał prawa miejskie. W XIV wieku miasto było już ważnym pruskim portem, ośrodkiem handlu i członkiem Hanzy. Tu też od 1454 r. aż do I rozbioru Polski w 1772 r. Elbląg był miastem polskim. Największy rozkwit miasta odnotowano na przełomie XV i XVI wieku.

Krynica Morska Elbląg

Przede wszystkim w stoczni elbląskiej budowano pierwszy polski okręt wojenny – galeon, a także fregatę i bata. W 1772 r. miasto ponownie przeszło pod panowanie Prus. W XIX wieku Elbląg zaczął przekształcać się w ośrodek przemysłowy.

Powrót Elbląga do Polski, po 173 latach przerwy, nastąpił 10.02.1945 r. Podczas II wojny światowej Elbląg poniósł bardzo duże straty, m.in. zabytkowe stare miasto uległo zniszczeniu w 95%. Na tym terenie od wielu lat trwają zakrojone na szeroką skalę prace archeologiczne. Jest to największy poligon archeologiczny w Europie. Od roku 1984 trwa też odbudowa Starego Miasta, gdzie częściowo lub całkowicie odtwarzana jest dawna zabudowa. Na starych fundamentach, przy zachowaniu historycznego układu ulic, powstają obiekty przypominające lata świetności Starego Miasta.

Krynica Morska noclegi blisko morza

Przede wszystkim polecam Krynica Morska noclegi pensjonaty na Mierzei Wiślanej w centrum Krynicy Morskiej. Z Elbląga zapraszamy na noclegi w Krynicy Morskiej w hotelu nad morzem. Z Elbląga do Krynicy przyjedziesz z pewnością w jedna godzinę. Pa pewno Krynica Jest idealnym miejscem na wypad na weekend nad morze.

Willa Joker

Willa Joker to przede wszystkim  klimatyzowane pokoje z widokiem na Zalew Wiślany położony w centrum Krynicy Morskiej. Pensjonat położony jest na ulicy Nowej, obok inne liczne wille, z pewnością jest to największa baza noclegowa zlokalizowana w jednym miejscu.

Krynica Morska Elbląg

Zobacz galerię