Alergia nad morzem

Alergia nad morzem

Alergia nad morzem

Alergia nad morzem

Walka z alergią nad morzem

Większości osób wakacje nad morzem kojarzą się z piaszczystą, nagrzaną od słońca plażą i morską wodą. Podobnie smażona ryba i całą masą kiczowatych pamiątek sprzedawanych na każdym rogu, na każdej ulicy nadmorskich kurortów. Morze Bałtyckie ma do zaoferowania jednak coś znacznie bardziej cennego. Z pewnością coś co w pełni uaktywnia się w porze poza wakacyjnej, mianowicie jesienią a nawet zimą. To coś to walory prozdrowotne i prewencyjne jeśli chodzi o zapobieganie chorobom oraz antyalergiczne. Te walory coraz wydatniej podkreślają w swojej poza wakacyjnej ofercie wypoczynkowej ośrodki rehabilitacyjne i hotele SPA. Hotele które w oparciu właśnie o zdrowotne walory bałtyckiego klimatu budują swoją markę i rosną w siłę.

Nad morzem

Bynajmniej nie jest to tylko chwyt reklamowy i sposób na przyciągnięcie potencjalnego klienta również w okresach kiedy to kurorty nadmorskie świecą pustkami. Rzeczywiście walory nadmorskiego klimatu są trudne do przecenienia i jak podkreślają specjaliści unikatowe na skalę co najmniej europejską. Takie walory posiadają bowiem tylko miejscowości położone nad morzami zimnymi. Z pewnością do nich zalicza się oprócz Morza Północnego również nasz Bałtyk. Wczasy nad morzem cieszą się wielkim powodzeniem w lecie. Jednak zimą, jesienią i wczesną wiosną wiele osób zapomina lub nie zdaje sobie sprawy z tego co traci nie doceniając Bałtyku.

Układy na które dodatnio wpływa klimat bałtycki to przede wszystkim:

 • układ oddechowy
 • immunologiczny
 • układ hormonalny
 • układ nerwowy
 • cała sfera ludzkiego organizmu związana z zaburzeniami o podłożu alergicznym

Czym jest alergia?

Alergia to schorzenie, które nad morzem napotyka na zabójczą dla niej broń pod postacią aerozolu solankowego, który wytwarza się w momencie styku powietrza z wodą. Następuje to tym bardziej intensywnie im większe są fale i chłodniejsze powietrze. Drobinki wody morskiej z cała zawartością leczniczych substancji unosi się w powietrzu i jest wdychana przez rekonwalescenta. Pewne firmy świadczące usługi turystyczne specjalizują się już nawet w organizowaniu wielodniowych rejsów po Bałtyku w okresie od jesieni do wczesnej wiosny z nastawieniem właśnie na leczenie alergii.

Najpopularniejsze kurorty nadmorskie o charakterze uzdrowiskowym. Z pewnością specjalizujące się w wykorzystaniu dobroczynnych właściwości wszystkiego tego co daje morze:

 • Świnoujście – nasz północno-zachodni biegun wypoczynkowy. Jedyny polski kurort na wyspie Uznam, odnowiony, doinwestowany, na światowym poziomie z ogromną bazą noclegową świadczący usługi noclegowy na poziomie premium. Tak z całą pewnością można się wyrazić o tym eksportowym mieście turystycznym, które oprócz walorów zdrowotnych serwuje turystom cała masę atrakcji. Od typowo nadmorskich, poprzez militarno-historyczne aż do rozrywkowych. Dla rekonwalescentów polecane kąpiele w termach w Świnoujściu z ciepłą, leczniczą solanką jodową.
 • Międzyzdroje czyli polskie Cannes, do którego co roku zjeżdżają polskie gwiazdy kina i estrady na festiwal. Piękne historyczne molo, promenada gwiazd, gabinet figur woskowych, Woliński Park Narodowy i najwyższy klif w Polsce z tarasem widokowym. Także luksusowe hotele i pensjonaty z ofertą SPA to bezsprzecznie największe atuty kurortu.
 • Sopot – najsłynniejsza miejscowość nad polskim morzem dająca przeciwwagę dla kurortów Zachodniego Wybrzeże, ze słynnym Monciakiem. Hotelem Grand na plaży i wspaniałym długim molo. Sopot to najbardziej snobistyczne miejsce nad morzem, część trójmiasta a co za tym idzie kopalnia atrakcji turystycznych. Ponadto ogromna baza miejsc gdzie można zadbać o zdrowie i cerę. Idealna miejscowość wypoczynkowa w której połączyć można zarówno lecznicze walory klimatu z szampańską zabawą do białego rana. Tak tutaj funkcjonuje większość restauracji, kafejek, klubów i pubów.
 • Kołobrzeg od zawsze był miejscem ważnym z punktu widzenia strategii prowadzenia działań wojennych na przestrzeni minionych stuleci. Jak i z punktu widzenia organizacji turnusów leczniczych, rehabilitacyjnych i wypoczynkowych. Ogromne bogactwo złóż borowiny i solanki przyczyniły się do rozwoju bazy uzdrowiskowej. Są to sanatoria, pensjonaty i domy wczasowe oraz w ostatnich latach luksusowe hotele SPA i Wellness.
 • Ustka – kurort mniej znany jako uzdrowisko ale pretendujący z pewnością do pierwszej piątki polskich uzdrowisk nadmorskich. Kto wie, już za kilka lat może dorówna najbliższemu sąsiadowi Kołobrzegowi… W Ustce leczone są przede wszystkim schorzenia dróg oddechowych, reumatyczne, choroby układu nerwowego oraz wszystko co związane z tarczycą.
 • Krynica Morska zaprasza nad morze do Willi Joker w centrum Krynicy Morskiej.
 • Alergia nad morzem
 • Krynica Morska hotele nad morzem

Alergia nad morzem

Zapraszamy alergików nad morze do Krynicy Morskiej, poza tym zapraszamy wszystkich Turystów na wakacje nad samym morzem.

Jeden komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.