Alergia nad morzem

Alergia nad morzem

Alergia nad morzem

Walka z alergią nad morzem

Większości osób wakacje nad morzem kojarzą się z piaszczystą, nagrzaną od słońca plażą i morską wodą. Podobnie smażona ryba i całą masą kiczowatych pamiątek sprzedawanych na każdym rogu, na każdej ulicy nadmorskich kurortów. Morze Bałtyckie ma do zaoferowania jednak coś znacznie bardziej cennego. Z pewnością coś co w pełni uaktywnia się w porze poza wakacyjnej, mianowicie jesienią a nawet zimą. To coś to walory prozdrowotne i prewencyjne jeśli chodzi o zapobieganie chorobom oraz antyalergiczne. Te walory coraz wydatniej podkreślają w swojej poza wakacyjnej ofercie wypoczynkowej ośrodki rehabilitacyjne i hotele SPA. Hotele które w oparciu właśnie o zdrowotne walory bałtyckiego klimatu budują swoją markę i rosną w siłę.

Nad morzem

Bynajmniej nie jest to tylko chwyt reklamowy i sposób na przyciągnięcie potencjalnego klienta również w okresach kiedy to kurorty nadmorskie świecą pustkami. Rzeczywiście walory nadmorskiego klimatu są trudne do przecenienia i jak podkreślają specjaliści unikatowe na skalę co najmniej europejską. Takie walory posiadają bowiem tylko miejscowości położone nad morzami zimnymi. Z pewnością do nich zalicza się oprócz Morza Północnego również nasz Bałtyk. Wczasy nad morzem cieszą się wielkim powodzeniem w lecie. Jednak zimą, jesienią i wczesną wiosną wiele osób zapomina lub nie zdaje sobie sprawy z tego co traci nie doceniając Bałtyku.

Układy na które dodatnio wpływa klimat bałtycki to przede wszystkim:

 • układ oddechowy
 • immunologiczny
 • układ hormonalny
 • układ nerwowy
 • cała sfera ludzkiego organizmu związana z zaburzeniami o podłożu alergicznym

Czym jest alergia?

Alergia to schorzenie, które nad morzem napotyka na zabójczą dla niej broń pod postacią aerozolu solankowego, który wytwarza się w momencie styku powietrza z wodą. Następuje to tym bardziej intensywnie im większe są fale i chłodniejsze powietrze. Drobinki wody morskiej z cała zawartością leczniczych substancji unosi się w powietrzu i jest wdychana przez rekonwalescenta. Pewne firmy świadczące usługi turystyczne specjalizują się już nawet w organizowaniu wielodniowych rejsów po Bałtyku w okresie od jesieni do wczesnej wiosny z nastawieniem właśnie na leczenie alergii.

Najpopularniejsze kurorty nadmorskie o charakterze uzdrowiskowym. Z pewnością specjalizujące się w wykorzystaniu dobroczynnych właściwości wszystkiego tego co daje morze:

 • Świnoujście – nasz północno-zachodni biegun wypoczynkowy. Jedyny polski kurort na wyspie Uznam, odnowiony, doinwestowany, na światowym poziomie z ogromną bazą noclegową świadczący usługi noclegowy na poziomie premium. Tak z całą pewnością można się wyrazić o tym eksportowym mieście turystycznym, które oprócz walorów zdrowotnych serwuje turystom cała masę atrakcji. Od typowo nadmorskich, poprzez militarno-historyczne aż do rozrywkowych. Dla rekonwalescentów polecane kąpiele w termach w Świnoujściu z ciepłą, leczniczą solanką jodową.
 • Międzyzdroje czyli polskie Cannes, do którego co roku zjeżdżają polskie gwiazdy kina i estrady na festiwal. Piękne historyczne molo, promenada gwiazd, gabinet figur woskowych, Woliński Park Narodowy i najwyższy klif w Polsce z tarasem widokowym. Także luksusowe hotele i pensjonaty z ofertą SPA to bezsprzecznie największe atuty kurortu.
 • Sopot – najsłynniejsza miejscowość nad polskim morzem dająca przeciwwagę dla kurortów Zachodniego Wybrzeże, ze słynnym Monciakiem. Hotelem Grand na plaży i wspaniałym długim molo. Sopot to najbardziej snobistyczne miejsce nad morzem, część trójmiasta a co za tym idzie kopalnia atrakcji turystycznych. Ponadto ogromna baza miejsc gdzie można zadbać o zdrowie i cerę. Idealna miejscowość wypoczynkowa w której połączyć można zarówno lecznicze walory klimatu z szampańską zabawą do białego rana. Tak tutaj funkcjonuje większość restauracji, kafejek, klubów i pubów.
 • Kołobrzeg od zawsze był miejscem ważnym z punktu widzenia strategii prowadzenia działań wojennych na przestrzeni minionych stuleci. Jak i z punktu widzenia organizacji turnusów leczniczych, rehabilitacyjnych i wypoczynkowych. Ogromne bogactwo złóż borowiny i solanki przyczyniły się do rozwoju bazy uzdrowiskowej. Są to sanatoria, pensjonaty i domy wczasowe oraz w ostatnich latach luksusowe hotele SPA i Wellness.
 • Ustka – kurort mniej znany jako uzdrowisko ale pretendujący z pewnością do pierwszej piątki polskich uzdrowisk nadmorskich. Kto wie, już za kilka lat może dorówna najbliższemu sąsiadowi Kołobrzegowi… W Ustce leczone są przede wszystkim schorzenia dróg oddechowych, reumatyczne, choroby układu nerwowego oraz wszystko co związane z tarczycą.
 • Krynica Morska zaprasza nad morze do Willi Joker w centrum Krynicy Morskiej.
 • Alergia nad morzem
 • Krynica Morska hotele nad morzem